اعلام پیشرفت ۲۷ درصدی پروژه های پیشران اقتصاد ملی در یکسال گذشته
اعلام پیشرفت ۲۷ درصدی پروژه های پیشران اقتصاد ملی در یکسال گذشته
هشتمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار و در گزارشی میزان پیشرفت عملیات اجرایی در دوره یکساله گذشته ۲۷ درصد اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نفل از ایلنا، محمد مخبر  در این جلسه اظهار داشت: جریان پیشران بودن در امر توسعه نباید فقط به اجرای پروژه های مصوب پیشران منحصر شود بلکه باید به ابعاد دیگر آن نظیر بهره وری نیز توجه جدی صورت گیرد.

معاون اول رییس جمهور از مدیران اجرایی پروژه های پیشران خواست به موضوع بهره وری توجه جدی داشته باشند و نسبت به ارتقاء توانمندی و دانش نیروی انسانی، استفاده از تکنولوژی های جدید و به روزرسانی ماشین آلات که عواملی مهم و موثر در ارتقاء بهره وری بنگاه های اقتصادی است، اقدام کنند تا شاهد شکوفایی این واحدهای تولیدی و الگوسازی در بهره وری نیز باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه های پیشران اقتصاد و تبدیل شدن آن به کلیدواژه و گفتمان در سطح جامعه، تصریح کرد: پروژه های پیشران اقتصاد امروز در بالاترین سطوح پیگیری می شود که لازم است دستگاه های اجرایی مرتبط حساسیت جدی نسبت به اجرای این پروژه ها داشته باشند و رسانه ملی نیز اطلاع رسانی دقیقی از روند پیشرفت و اجرای این پروژه ها به مردم ارائه دهد.

مخبر افزود: برخی پروژه های پیشران که اجرای آنها چند سال زمان می برد، بهتر است فازبندی شوند تا در صورت امکان پیش از بهره برداری کامل طرح، شاهد افتتاح فازهای مختلف باشیم که در شکوفایی، بالندگی و درآمدزایی پروژه ها بسیار موثر خواهد بود.

در این جلسه که دستیار اقتصادی رییس جمهور نیز حضور داشت، گزارشی از دوره ۱۲ ماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه ها در یکسال گذشته ۲۷ درصد اعلام شد.

براساس این گزارش در حال حاضر ۴۸ پروژه در حال اجراست که ۴۲ پروژه مربوط به گروه فلزی ـ معدنی و ۶ پروژه مربوط به گروه پتروشیمی است و براساس گزارش عملکرد مانع زدایی ها،‌ در حال حاضر ۴۶ مساله به تفکیک هر دستگاه اجرایی احصاء شده که بخشی از این مشکلات مرتفع شده و بخشی نیز در حال بررسی است.