اعتبار کارت‌ ملی تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد
اعتبار کارت‌ ملی تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور خبر داد: اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شد. به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین، رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره اعتبار کارت‌ ملی گفت: با توجه به اینکه صدور کارت‌های هوشمند ملی به‌صورت فراگیر از سال ۱۳۹۳ آغاز و تاریخ اعتبار آن هفت سال در نظر گرفته شده بود. […]

رئیس سازمان ثبت احوال کشور خبر داد: اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین، رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره اعتبار کارت‌ ملی گفت: با توجه به اینکه صدور کارت‌های هوشمند ملی به‌صورت فراگیر از سال ۱۳۹۳ آغاز و تاریخ اعتبار آن هفت سال در نظر گرفته شده بود. اکنون تاریخ انقضا و پایان اعتبار برخی از آنها فرا رسیده است.

به نقل از ایسنا، هاشم کارگر ادامه داد: بنابر بررسی‌های صورت گرفته و در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم به تمدید اعتبار کارت‌های مذکور گرفته شد. بنابراین اعتبار کارت‌های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آنها تا پایان ۱۴۰۳ و قبل از آن بوده است تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید می‌شود.

کارگر در ادامه با بیان اینکه کلیه هموطنان می‌توانند تا سال ۱۴۰۵ از این کارت‌ها استفاده کنند، افزود: براساس بررسی‌های انجام شده ضروری دیدیم تا به‌طور کلی نسبت به کارت‌های هوشمند ملی از هر لحاظ مطالعات جدیدی صورت گیرد و نسل جدید کارت‌های هوشمند را براساس فناوری‌های روز تولید و صادر کنیم و این امر یکی از مهم‌ترین دلایل تمدید کارت‌های ملی بوده است.

وی تاکید کرد: در واقع تصمیم گرفتیم کارت‌هایی که اعتبارشان تا پایان سال ۱۴۰۳ تمام می‌شود تا پایان ۱۴۰۵ تمدید کنیم که مردم دغدغه‌ای نداشته باشند و بتوانند به راحتی از این کارت‌ها استفاده کنند و همین‌طور بخش‌های دولتی و بخش‌های خدماتی نیز بتوانند به راحتی خدمات موردنیاز را در اختیار مردم قرار دهند.