اشتغال پایدار و بیمه اجباری در دولت سیزدهم افزایش یافت
اشتغال پایدار و بیمه اجباری در دولت سیزدهم افزایش یافت
از ایجاد اشتغال به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی عدالت نام برد و گفت: اگر عدالت را هدف غایی ایجاد جمهوری اسلامی بدانیم، شاخصه اشتغال، آن را ارزیابی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست بررسی عملکرد اعطای تسهیلات تکلیفی اظهار داشت: رئیس‌جمهور چند مساله را به‌عنوان اهداف اصلی دولت در نظر دارند که یکی از آن‌ها ایجاد سالیانه یک میلیون فرصت شغلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق گزارش مرکز آمار ایران، از بهار ۱۴۰۱ تا بهار ۱۴۰۲، نرخ بیکاری یک درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: از ایجاد اشتغال به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی عدالت نام برد و گفت: اگر عدالت را هدف غایی ایجاد جمهوری اسلامی بدانیم، شاخصه اشتغال، آن را ارزیابی می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اشتغال، حیات‌بخش و عزت‌آفرین است، تاکید کرد: اشتغال، احساس غرور و شادابی برای جامعه به ارمغان می‌آورد و اگر ما وظیفه اشتغال‌زایی را به درستی انجام دهیم، امنیت اجتماعی جامعه را تضمین کرده‌ایم.

در نشست «بررسی عملکرد اعطای تسهیلات تکلیفی موضوع بند الف تبصره (۱۸) و بند ب تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲» علاوه بر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدمرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون و نمایندگانی از وزارت کشور، مدیران‌عامل و نمایندگان بانک مرکزی و بانک‌های عامل کشور حضور داشتند.