اربعین نعمت بزرگ تاریخی برای ایجاد روحیه جهادی و تداوم خدمت به مردم است
اربعین نعمت بزرگ تاریخی برای ایجاد روحیه جهادی و تداوم خدمت به مردم است
معاون اول رئیس جمهور گفت: محور فعالیت‌های اربعین کسی جز مردم نیست و دولت‌ها و حکومت‌ها صرفا می‌توانند نقش تسهیل‌گری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در مرکز فرهنگی جامعه فعالان مردمی اربعین، رویداد بزرگ راهپیمایی و زیارت اربعین حسینی را یک گفتمان متعالی برای حرکت و خدمت خواند و از فعالیت های فرهنگی و رسانه ای این مرکز در راستای ایجاد تحول اجتماعی حول محور اربعین قدردانی کرد.

وی پس از ارائه گزارش کار اعضا، تولید و پیگیری این حجم از فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای در مدت کوتاه شکل‌گیری این مرکز را نشانه توفیق و برکتی دانست که در سایه عنایات و توجهات امام حسین (ع) ایجاد می‌شود و اظهار داشت: محور فعالیت‌های اربعین کسی جز مردم نیست و دولت‌ها و حکومت‌ها صرفا می‌توانند نقش تسهیل‌گری داشته باشند. در همین راستا دولت سیزدهم نیز اقدامات متعددی را برای ایجاد سفری ارزان، ایمن و آسان تدارک دیده است اما در نهایت باید کار را به مردم سپرد تا این جریان عظیم فرهنگی شکوفاتر از گذشته به راه خود ادامه دهد.

معاون اول رئیس‌جمهور اربعین را یک نعمت بزرگ تاریخی برای ایجاد و تقویت روحیه جهادی و تداوم در خدمت به مردم معرفی کرد.

مخبر توجه ویژه به نسل نوجوان برای تعمیق این مفاهیم را ضروری شمرد و افزود: کشور آماده جهش و پیشرفت است و نیرویی که می‌تواند این جریان را پیش ببرد همین نسل تازه و آشنا با فرهنگ حسینی است. از این رو باید تحول و حرکت را نیز با اربعین گره زد تا به نیروی محرکه توسعه و پیشرفت در جامعه تبدیل شود.

در این بازدید جمعی از اعضا جامعه فعالان مردمی اربعین نیز به ارائه گزارش‌هایی از اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای این مرکز برای اربعین سال جاری پرداختند.

مخبر در این بازدید با حضور در اتاق رصد این مرکز ضمن ارتباط تصویری با گروه های مردمی در مرزهای کشور، در جریان آخرین وضعیت نحوه خدمات رسانی به زوار و برخی مشکلات موجود قرار گرفت و دستوراتی برای رفع آنها صادر کرد.