ابتکار عمل انتقام در دست نیروهای مسلح ماست/‌ زمان و مکان ‌را تعیین خواهند کرد
ابتکار عمل انتقام در دست نیروهای مسلح ماست/‌ زمان و مکان ‌را تعیین خواهند کرد
رئیس جمهور گفت: دشمن قدرت ایران دیده و تجربه کرده است؛ در این قضایا به مردم اطمینان می‌دهم‌ و یقین بدانید ابتکار عمل در دست نیروهای مسلح ماست و زمان و مکان را نیروهای مسلح ما تعیین خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از تسنیم از کرمان، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در آیین اجتماع مردمی، گرامیداشت و وداع با پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان که در مصلی بزرگ امام علیه السلام شهر کرمان برگزار شد، با قرائت دعای سلامتی و فرج امام زمان (عج) و با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از هموطنان بی‌دفاع و زائران دلباخته اسطوره فراموش نشدنی تاریخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، این اقدام را جنایت ایران ستیزان و عمال ترور و سیاهی عنوان کرد و اظهار داشت: این مجلس، مجلس بسیار محترمی در محضر مقدس شهیدان، خانواده معزز شهدا و ایثارگران است و در کنار قدم‌های مجروح و آسیب دیده از ظلم دشمنان و عداوت اعدا و شرارت اشرار هستیم.

مردم استان کرمان مردمی با بصیرت‌ هستند

وی با بیان اینکه مردم استان کرمان مردمی با بصیرت، انقلابی، در صحنه و مردمی در عرصه‌های مختلف هستند که به خوبی در آزمون‌ها درخشیدند، افزود: سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی افتخاری نه فقط برای کرمانی‌ها که برای ایران عزیز ما و برای همه امت اسلامی است.

رئیس جمهور با طرح این سوال که چرا حقد و کینه دشمنان نسبت به سردار و سلیمانی تا این حد است؟ نسبت به عکس او چرا؟ نسبت به مزار او چرا؟ نسبت به زائر او چرا؟ چرا دشمنان حتی نسبت زائر، عکس، تصویر حاج قاسم این همه کینه دارند، گفت: دشمن می‌خواست بعد از شکل‌گیری اسرائیل و ۷۵ سال ظلم، کار دیگری را آغاز کند.

دشمن می‌خواست ‌داعش را با عنوان خلافت اسلامی حاکم کند

وی با اشاره به اینکه اسرائیل سرزمینی است که به عنوان دفاع از یهود و با سوءاستفاده از نام یهود شکل گرفت، ادامه داد: دشمن می‌خواست در عراق و سوریه نیز حکومت دست‌پروده خود داعش را با عنوان خلافت اسلامی حاکم کند.

رئیسی با بیان اینکه حاج قاسم جریان مقاومت را در منطقه برنامه‌ریزی کرد به نحوی که عرصه بر رژیم صهیونیستی تنگ آمد، گفت: اسرائیل احساس کرد که نیروهای مقتدر و مصمم دور او را گرفته و دیگر نمی‌تواند به تجاوز خود ادامه دهد و متوقف و وادار به عقب‌نشینی شد.

امروز صدمین روز مقاومت مردم فلسطین است

وی با اشاره به اینکه امروز صدمین روز مقاومت مردم فلسطین است، افزود: از نظر همه تحلیلگران امروز اسرائیل مستاصل شده و در برابر نیروی مقاومتی که قدرت هوایی و دریایی ندارد و تنها یک قدرت کوچک زمینی دارد، مستاصل شده است. همین امروز فلسطین پیروز میدان است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز فلسطین پیروز واقعی و رژیم صهیونیستی شکست خورده این میدان است، ادامه داد: امنیت منطقه و غرب آسیا مرهون حاج قاسم سلیمانی است و نقشه آمریکا برای ایجاد اسرائیل دیگر در منطقه به دست حاج قاسم و نیروهای منطقه شکست خورد و حاج قاسم زیر میز زد و کینه آمریکا و رژیم صهیونیستی و عواملش در منطقه از حاج قاسم به همین دلیل است.

آنچه امروز از جبهه مقاومت می‌بینیم از مدیریت و مقاومت حاج قاسم است

وی با اشاره به اینکه بزرگان مقاومت حاج قاسم را شهیدالقدس نامیدند و آنچه امروز از جبهه مقاومت می‌بینیم از مدیریت و مقاومت حاج قاسم است، افزود: اگر چه باید از حزب‌الله، حماس و جبهه مقاومت تجلیل کرد اما نقش حاج قاسم در این موفقیت‌ها بسیار زیاد بوده است.

رئیسی با بیان اینکه حاج قاسم نمی‌خواست نامش پس از او این چنین آوازه داشته باشد اما خدا خواست کسی که در مسیر او گام برداشته بلند آوازه شود، ادامه داد: خدا خواست که حاج قاسم علاوه بر تسخیر بسیاری از عرصه‌ها دل‌ها را نیز تسخیر کند و مکتب او در امتداد مکتب امامین انقلاب و در امتداد مکتب عاشورای حسینی است.

بیداری امروز جهان به برکت خون شهدا است

وی ادامه داد: این شهید گفت برای من گنبد و بارگاه نسازید و روی مزارم بنویسید سرباز و نمی‌خواست نامش آوازه داشته باشد اما کسی که در راه خدا گام بردارد، نامش بلند می‌شود. خدا نام او را بلند کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه خانواده شهدای کرمان بدانند که خون مطهر همسران و فرزندان آنها برای جهل‌زدایی از جامعه بوده است، گفت: چه زمانی تا این اندازه دل‌ها متوجه فلسطین بوده و تا این اندازه نفرت از اسرائیل آمریکا وجود داشته است؛ بیداری امروز جهان به برکت خون شهدا است.

حاج قاسم برای ما تولید قدرت کرده است

وی با اشاره به اینکه ایران امروز، ایران مقتدر، قهرمان و صاحب قدرت است، گفت: حاج قاسم برای ما تولید قدرت کرده است و از همه مهمتر وجود مقام معظم رهبری و امت آگاه مهمترین مولفه قدرت در نظام اسلامی هستند.

رئیسی با بیان اینکه دشمن قدرت جمهوری اسلامی را دیده و بارها تجربه کرده است، افزود: در قضایای اخیر هم من به من مردم اطمینان می‌دهم که ابتکار عمل به دست نیروهای ما است و زمان و مکان را نیروهای ما تعیین خواهند کرد.دشمن قدرت جمهوری اسلامی را دیده و بارها تجربه کرده است و در  قضایای اخیر هم اطمینان می دهم که دشمن قدرت جمهوری اسلامی را خواهد دید.

نیروهای مسلح ایران دشمن را مستاصل کرده‌اند

وی گفت: نیروهای مسلح مجهز و آموزش دیده به روز برای ما تولید قدرت کرده اند و  از همه مهمتر، رهبری فرزانه انقلاب اسلامی، امت آگاه و با بصیرت مولفه‌های قدرت در نظام اسلامی هستند.این شهادت ها و ایثارگری‌ها وظیفه مسئولان را بسیار سنگین کرده و خدمتگزاری خالصانه برای مردم کمترین وظیفه آنهاست؛ مردم یقین بدانند این حضور با معنای آنان و پشتوانه مردمی از نظام مقدس جمهوری اسلامی، دشمن را مستاصل کرده و به همین دلیل مردم بی گناه را می کشند؛ در غزه زن و کودک را به خاک و خون می‌کشند.

وی با اشاره به اینکه این شهادت‌ها قدرت عظیم برای پشتوانه نظام و امتحان، ابتلا و مسئولیت مسئولان را بیشتر کرده است، گفت: دشمن ما امروز مستاصل است و به دلیل استیصال خود مردم بیگناه را می‌کشد اما پایان طوفان الاقصی پایان رژیم صهیونیستی است؛ این وعده الهی است حق پیروز و باطل نابود است.