آمار عجیب از فعالیت ایرانیان!
آمار عجیب از فعالیت ایرانیان!
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت بدنی، گفت: ۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر کوروش اعتماد امروز در حاشیه برگزاری همایش پیاده روی همگانی با شعار «حال خوب ساختنی است»، گفت: هدف از برگزاری همایش پیاده روی همگانی در آخرین روز از هفته آگاهی بخشی بیماری دیابت، ترویج ورزش همگانی و انجام فعالیت فیزیکی است.

وی افزود: حداقل زمان مورد انتظار فعالیت فیزیکی روزانه برای هر فرد، نیم ساعت و در هفته، ۲.۵ ساعت است.

وی ورزش را از جمله عواملی عنوان کرد که منجر به سلامتی بیشتر و کاهش ابتلا به بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون، بیماری های تنفسی و سرطان ها می شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در کشور ما ۵۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال فعالیت فیزیکی کافی ندارند که منجر به افزایش پرفشاری خون و دیابت در افراد می شود.

وی با اشاره به اجرای «پویش ملی سلامت» در کشور، عنوان کرد: پویشی با هدف شناسایی و غربالگری زودرس فشارخون و دیابت در کشور درحال برگزاریست و از مردم عزیز میخواهیم با مراجعه به مراکز سلامت نسبت به سنجش فشارخون و اطلاع از وضعیت قندخونشان، اقدام کنند.

براساس گزارش وبدا، همایش پیاده روی همگانی با شعار «حال خوب ساختنی است» روز جمعه و در آخرین روز از هفته ملی دیابت در محوطه دریاچه شهدای خلیج فارس، برگزار شد.

دکتر علیرضا مهدوی، مدیر برنامه کشوری دیابت وزارت بهداشت در حاشیه این رویداد، ضمن تاکید بر ضرورت انجام فعالیت بدنی روزانه و اصلاح شیوه زندگی، گفت: شیوع دیابت به دلیل کم تحرکی و چاقی روزافزون در جوامع، در حال رشد است و برگزاری چنین مناسبت هایی می تواند جنبه آگاهی بخشی عمومی داشته و لزوم‌ توجه به سلامتی و سبک زندگی سالم را گوشزد کند.