آغاز ثبت نام «وام قرض‌الحسنه» ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی
آغاز ثبت نام «وام قرض‌الحسنه» ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از ، شنبه ۲۷ خردادماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صابرین آنلاین به نقل از مهر، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان که از ابتدای خرداد ماه آغازشده است، تا سه ماه ادامه دارد و با دستورالعمل جدیدی که طی روزهای گذشته صادر شده است، کارفرمایانی که در سنوات قبل از تسهیلات بخشودگی جرایم استفاده کرده و موفق به پرداخت به موقع اقساط نشده‌اند نیز می‌توانند بار دیگر از این تسهیلات استفاده کنند.

موسوی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مسائل مختلف و در تصمیم‌گیری‌های راهبردی، همواره پشتیبان جامعه تحت پوشش تأمین‌اجتماعی هستند و نمایندگان محترم به اهمیت مأموریت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی توجه ویژه دارند. تأدیه بدهی دولت به تأمین‌اجتماعی که در دو سال گذشته دولت به مبلغ حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان انجام شد، اقدامی بی‌سابقه در بازپرداخت مطالبات تأمین‌اجتماعی از سوی دولت بود که با مساعدت و حمایت دولت مردمی و شخص رئیس‌جمهور و نیز هم‌افزایی ارزشمند نمایندگان مجلس محقق شد. با پرداخت این حجم از مطالبات و تقویت توان سازمان تأمین‌اجتماعی موفق شدیم بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان به نظام بانکی رفاه را تسویه کنیم که به این ترتیب بزرگترین تأدیه بدهی بانکی کشور انجام شد. امیدواریم در برنامه هفتم توسعه نیز این نگاه حمایتی به حوزه حکمرانی تأمین‌اجتماعی در کشور مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش تأمین‌اجتماعی از مهم‌ترین مأموریت‌های این سازمان است. این خدمات در حوزه‌های درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم ارائه می‌شود و روزانه به طور متوسط یک میلیون خدمت سرپایی و ۱۳ هزار به بیماران بیمه‌شده در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم تأمین‌اجتماعی ارائه می‌شود که این اعداد نشان از بزرگی و حجم خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از فردا، شنبه ۲۷ خردادماه خبر داد.